Vajad kingiideed?

Anesi
Kvartal
 
Transion ZlimLine Professional Prindi

Ajalugu

19-nda ja 20-nda sajandi jooksul on teadlased uurinud ja dokumenteerinud täpsemalt elektrilisi omadusi, mis kutsuksid esile lihaspingutuse. Avastati, et elektriline stimulatsioon võib lihasgruppides kutsuda esile pikaajalisi muutusi. Esimesena esitas teaduslikud tõendid selle kohta, et vool aktiveerib lihastöö 1971 aastal Luigi Galvani. Hiljutised meditsiinilised uuringud on aga täpselt välja selgitanud, millist mõju avaldab elektriline lihasstimulatsioon närvi-ja lihasrakkudele ning veresoontele.


Kuidas  Transion toimib?

Transion'i aparaat tekitab elektrilise voolu esilekutsumise tagajärjel lihase kokkutõmbumise. Transion'i toimel esilekutsutud lihase kokkutõmbumine erineb tavapärasest ehk loomulikust kesknärvisüsteemi poolt toimuvast lihase kokkutõmbumisest (näit. raskuse tõstmise tagajärjel tekkivast lihasepingutusest)ning antud protsessi laad ja tugevus sõltub sellest, millised parameetrid on eelnevalt aparaadile programmeeritud.

Transion'i aparaat suudab teha seda, milleks aju pole võimeline. Aju stimuleerib paljusid lihaskiude, kuid Transion'i aparaadiga on võimalik avaldada mõju 100-le % kiududest (seega leiab aset suurem sünkroniseerimine kiududes). Lisaks sellele, erinevalt ajutegevusest, suudab Transion'i aparaat toota ühetasaseid ja kõrge kvaliteediga impulsse töösolevatesse lihasgruppidesse, ilma, et tekiks südame-ja veresoonkonna talitluse häireid ning väsimust. See omakorda annab ka parema ja ohutuma tulemuse.

Peamine vahend lihastöö sooritamiseks on elektrilise impulsi esilekutsumine ja selle tagajärjel liiguvad impulsid lihastesse närvikiudude kaudu. Impulsi roll on tekitada lihastes kokkutõmbe reaktsioon ning mehaaniline aktiivsuse tõstmine. Iga kord kui elektrilise impulsi tekitamist korratakse, kordub ka lihase kokkutõmbumine. Kui lihaseid stimuleeritakse sagedaste impulssidega, siis lihaskiud on katkematus liikumises ning stimulatsioon ei jõua enne lõppeda kui juba uus elektrilaeng on edasi antud. Seega on lihased pidevas töös. Antud fenomeni kutsutakse tetanisatsiooniks ehk korduvstimulatsiooniks, mis tekibki korduvate võngete liitmisel. Lihastöö kvaliteet ja kvantiteet sõltub programmeeritavatest parameetritest ja intensiivsusest.
Viimati uuendatud Esmaspäev, 19 Detsember 2011 20:39
 

Teised meist »

Vaakum ja siidist rullikud mõjutavad tervet keha

Silja Paavle, reporter (Tartu Postimees)

Juba paar nädalat on võimalik ka tartlastel proovida, kas LPG-tselluliidiravi abil saab rannahooajaks naha siledamaks.
Sellist ravi kasutatakse mujal maailmas näiteks neuroloogias, traumatoloogias, reflektoloogias ja reumatoloogias, märkis OÜ Bodyline juhatuse liige Piret Rist. Loe edasi