Vajad kingiideed?

Anesi
Kvartal
 
Ripsmete püsipikendused Prindi

Pikad ja tihedad ripsmed muudavad silma ilmekaks ning pilgu salapäraseks ja sensuaalseks . Ripsmete pikkus, nende kaarduvus ja suund koos kulmude kujuga, võivad teha imet ning anda näole ainulaadse ja kauni sära. Tänapäeval võib igaüks saavutada sellise suurepärase tulemuse ripsmete püsipikendamise abil.

Kunstripsmete paigaldamine oli moes juba väga ammu, juba vanas Hiinas ja Jaapanis pikendasid kaunitarid enda ripsmeid, mida tõendavad iidsed gravüürid ja traditsioonilised maalingud nõudel. Just nimelt idamaadest tuligi ripsmete pikendamise mood Euroopasse.

Ripsmete püsipikendamise protseduur sai aga alguse Hollywoodist. Euroopas hakkas aga see levima hiljuti, tänaseks on see saavutanud suure populaarsuse ja muutunud kõigile kättesaadavaks. Ripsmete püsipikendamine omab ilu kõrval eeskätt ka praktilisust – ei pea enam aega ega raha kulutama ripsmetušši peale. Ripsmete püsipikendused on asendamatud pidulikel juhtudel.

Aja jooksul on muutunud ka ripsmete püsipikendamise tehnoloogia. Pikka aega ei suudetud garanteerida nende püsivust, kuid tehnoloogia pidevalt täiustus.

Alates 2002 aastast võeti kasutusele uudne tehnoloogia, kus ripsmepikendused liimiti ühekaupa spetsiaalse ripsmeliimi abil inimese ripsmekarva külge. Uus suurepärane tehnoloogia teeb ripsmed lopsakaks ja pikaks, andes ripsmetele loomuliku välimuse ja pikaealisuse.

Inimese ripsmekarva eluiga on 90 päeva. Alguses on ripsmekarv väike ja kidur karvanääps ning mida täiskasvanumaks ripsmekarv saab, seda tugevamaks ja pikemaks ta kasvab.

Ripsmekarva normaalne kasvutsükkel koosneb neljast faasist: algfaas, keskfaas, kolmveerandfaas ning täisfaas. Ripsmete püsipikendamisel tuleb järgida kindlat reeglit, et lisaripsmeid tohib kinnitada alates poolest või kolmveerand kasvufaasis kuni täisfaasis pärisripsmetele. Kindlasti ei tohi kinnitada lisaripsmekarva veerand kasvufaasis olevale ripsmele, kuna väike pärisripsmekarv ei jõua hoida ripsmepikendust kaardu ja vajub silmadele ette (tekib kardina efekt) ja nii kahjustab ta kindlasti pärisripsmeid.

Ripsmeid jagatakse nii pikkuse (8-15 mm) kui ka paksuse (0,10-0,25 mm) järgi. Ripsmetehnik valib ripsmete pikkuse igale kliendile individuaalselt, olenevalt kliendi ripsmete seisukorrast, silma kujust, kliendi eelistustest ja situatsioonist (kas igapäevaseks või pidulikumaks juhuks).

Ripsmete püsipikendamist kombineeritakse erinevate pikkustega – silma sisenurkadesse paigaldatakse tavaliselt kõige lühemad, silma keskossa keskmised ja silma välisnurkadesse pikemad – nii nad näevad välja kõige loomulikumad. Kui soovitakse „nukusilma” efekti, siis paigaldatakse silma välisnurkadesse rohkem ja pikemaid ripsmeid.

Erinevate silmakujudega klientidele tuleks siiski ripsme püsipikendusi paigaldada erinevalt. Näiteks tavasilma puhul paigaldatakse pikemaid ja tihedamaid ripsmeid silma välisnurka. Mandelsilma puhul soovitatakse kogu rõhk panna silma keskossa, vastasel juhul pikeneb silm veelgi visuaalselt pikemaks. Väljapoole ulatuvate silmade puhul ei tohiks paigaldada väga pikki ripsmeid, max oleks 10 mm. Aukussilmade puhul on aga vastupidi, soovitataks paigaldada pikki ripsmeid, näiteks 12-14 mm. Inimesed, kes kannavad pidevalt prille, ei soovitata pikkust üle 12 mm.

Ripsmete püsipikendused võivad muuta silma visuaalselt ilusamaks, näiteks liiga kitsad silmad hakkavad mõjuma laiematena ja liiga ümarad silmad pikematena.

Lisaks mustadele ripsmetele on võimalik paigaldada pruune, siniseid, lillasid, punaseid ja rohelisi ripsmeid. Populaarsust koguvad ka ripsmekristallid, mis annavad silmale imeilusa sära. Kristallid liimitakse ripsmetele spetsiaalse ripsmeliimi abil.


Ripsmete püsipikendamise protseduur koosneb järgmistest etappidest:

  • Silmadelt eemaldatakse kogu meik
  • Värvitakse pärisripsmed musta keemilise värviga
  • Pestakse värv maha, kuivatatakse ripsmed õhupumba või puhuriga
  • Kantakse pärisripsmetele eelhooldusvahendit, kuivatatakse ja kammitakse ripsmed
  • Valitakse välja sobiva pikkuse ja paksusega ripsmed
  • Liimitakse ripsmepikendused ühekaupa spetsiaalse ripsmeliimi abil päris ripsmekarva külge

Ripsmete püsipikendamise protseduuri soovitatakse teha ainult ilusalongis professionaalse ripsmetehniku käe all.

Pikendatud ripsmed langevad välja aja jooksul koos pärisripsmetega siis kui päris ripsmekarva eluiga on lõppenud. Väljalangemine toimub järk-järgult ja võõrale silmale märkamatult. Et säilitada ripsmete püsipikenduste (silmade) ilu, tuleks käia hoolduses iga 2-4 nädala tagant.

Ripsmete pikendusi soovitatakse eemaldada kindlasti ripsmetehniku juures. Selleks kasutatakse spetsiaalset liimi lahustavat vahendit, mis siis täielikult eraldab oma ripsmekarva külge liimitud pikenduse.

 

Teised meist »

Vaakum ja siidist rullikud mõjutavad tervet keha

Silja Paavle, reporter (Tartu Postimees)

Juba paar nädalat on võimalik ka tartlastel proovida, kas LPG-tselluliidiravi abil saab rannahooajaks naha siledamaks.
Sellist ravi kasutatakse mujal maailmas näiteks neuroloogias, traumatoloogias, reflektoloogias ja reumatoloogias, märkis OÜ Bodyline juhatuse liige Piret Rist. Loe edasi